מנוע דיבור אהרון בשרות הקהילה

מנוע הדיבור אהרון נבנה עם החזון לשמש כמוצר שישרת את כלל האוכלוסיה דוברת עברית. עם זאת, בין קהל המשתמשים הפוטנציאלים של מנוע הדיבור שלנו נמצאת קהיליה גדולה של אנשים בעלי צרכים מיוחדים הזקוקים למנוע דיבור יותר מאחרים:

  • עיוורים ולקויי ראיה : בעזרת תוכנת "קורא מסך" מסוגל אדם עיוור לשמוע את כל מה שמופיע על מסך המחשב שברשותו – דוא"ל, אינטרנט ולמעשה כל טקסט שאדם רואה קורא בעניו. הצורך של עיוורים במנוע דיבור איננו עניין של בחירה: בלעדיו אין דרך לעשות שימוש במחשבים.
    אנו גאים בכך ש Freedom Scientific, החברה המפתחת את JAWS – קורא המסך המוביל בעולם - בחרה באהרון כמנוע הדיבור המותקן יחד עם קורא המסך עבור לקוחותיה בישראל.

  • אילמים ואנשים הסובלים מקשיים בדיבור: בעזרת "תוכנות הקראה" (תוכנה המקריאה טקסט חופשי המוקלד על ידי המשתמש) יכול אדם אילם לשוחח בצורה טבעית עם אדם שאיננו מכיר את שפת הסימנים. בין לקוחותיה של אהרון טכנולוגיות קול נמצאים גם אילמים המשתמשים במוצר כדברן חלופי.

  • אנשים עם שיתוק מוחין – זקוקים בדרך כלל למערך שלם של תוכנות לקריאה, דיבור וגם לצורך תקשורת דרך לוחות תת"ח (תקשורת תומכת חלופית). ארגון "עזר מציון" בחר במנוע אהרון כדי לשלבו במחשבי התקשורת המיוחדים המופצים למאובחני CP דרך המרכז לתקשורת תומכת של הארגון.

  • דיסלקטים אינם מאובחנים בדרך כלל כ"מוגבלים" ולפיכך אינם דורשים או מקבלים תשומת לב מיוחדת בתחום התוכנות והעזרים האלקטרוניים. עם התעוררות המודעות לקשייהם של קבוצות אחרות באוכלוסיה יש סיבות טובות להאמין שגם קבוצה זו תזכה בקרוב ברמת התמיכה לה היא ראויה מצד מפתחים ומעניקי שרות.
aharon
אודות היזמים דף הבית
All rights reserved @ www.aharontts.co.il צרו קשר